مزایای بزرگ ورق گالوانیزه
مزایای بزرگ ورق گالوانیزه

به گزارش سامانه آهن، ورق گالوانیزه به دلیل ساختار منحصربه‌فرد آن، یکی از محصولات پرکاربرد فولادی است که در بخش‌های مختلف صنعت به کار برده می‌شود. ورق گالوانیزه از مزایای بالایی برخوردار است و بیشتر صنعتگران ترجیح می‌دهند که از آن برای سازه‌های خود استفاده کنند.

ورق گالوانیزه از پوشش دادن روی بر سطح ورق فولادی ایجاد می‌شود که عملیات پوشش دهی آن با استفاده از فرایند غوطه‌وری داغ انجام می‌شود. لایه روی بر سطح ورق فولادی زودتر از آهن دچار خوردگی می‌شود و به‌عنوان آند فدا شونده مانع از خوردگی لایه زیرین می‌شود.

کاربرد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارد و از طرفی چکش‌خوار است و به‌راحتی شکل‌دهی می‌شود. بنابراین از ورق گالوانیزه در صنایعی که احتمال خوردگی بالاست مانند لوله بخاری، کانال کولر، کابینت آشپزخانه، شیروانی منازل و لوله‌های آب استفاده می‌شود. ورق گالوانیزه در محیط شیمیایی از پایداری بالایی برخوردار است و سعی می‌شود که در صنایع غذایی از این ورق‌ها استفاده نشود.

با توجه به اینکه خسارت فیزیکی می‌تواند منشأ ادامه خوردگی شود، بهتر است در فضاهایی که احتمال خراش بر روی این ورق وجود دارد استفاده نشود. البته برخی از شرکت‌ها ورق گالوانیزه را رنگ‌آمیزی می‌کنند و از این طریق مقاومت در برابر خوردگی آنها افزایش می‌یابد.

انواع ورق گالوانیزه

ورق‌های گالوانیزه در کارخانه به دو صورت کلاف و فابریک تولید و برش داده می‌شوند و ضخامت انواع آن متفاوت است. اندازه استاندارد این ورق به‌صورت 100 در 200 سانتی‌متر و 125 در 250 سانتی‌متر است که با توجه به نیاز مشتریان انواع خاص آن تولید می‌شوند

ورق گالوانیزه استاندارد با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. ضخامت این ورق‌ها از 18 صدم میلی‌متر شروع شده و تا ضخامت 6 میلی‌متر ادامه دارد.

مزایای ورق گالوانیزه

تولید ورق گالوانیزه هزینه کمتری دارد و نسبت به سایر ورق‌های زنگ نزن هزینه کمتری می‌برد. از طرفی عدم نیاز به رنگ زنی و جلوگیری از خوردگی صرفه اقتصادی بهتری برای ورق گالوانیزه به وجود آورده است. ورق گالوانیزه طول عمر زیادی دارد و در محیط‌های شدیداً خورنده مقاوم است. این ورق در محیط‌های شدیداً خورنده طول عمری بین 20 تا 30 سال دارد.

پوشش به‌کاررفته در ورق گالوانیزه ساختار متالورژیکی خاصی دارد و از جلا و یکپارچگی منحصربه‌فردی برخوردار است؛ به همین دلیل نفوذ اکسیژن و رطوبت به ساختار آن صفر است. همچنین این پوشش به‌طور کامل و یکپارچه سطح ورق فولادی را می‌پوشاند و نحوه پوشش دهی بسیار ساده‌ای دارد. همچنین آماده‌سازی این ورق بسیار ساده بوده و هنگام استفاده از آن نیازی به رنگ کردن و یا بازرسی با تجهیزات ندارد؛ بنابراین زمان آماده کردن آن نیز خیلی کم است.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021