کاهش ظرفیت تولید فولاد شرکت فولاد سرخه و شادگان تحت تأثیر نبود مواد اولیه
کاهش ظرفیت تولید فولاد شرکت فولاد سرخه و شادگان تحت تأثیر نبود مواد اولیه

به گزارش سامانه آهن، مقامات دولتی ایران و تصمیم‌گیرندگان بزرگ فولادی کشور در حالی برای افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور تا سال 1404 به 55 میلیون تن برنامه‌ریزی کرده‌اند، برخی از شرکت‌های موجود با کمبود اعتبار یا نبود مواد اولیه با مشکل روبه‌رو هستند.
شرکت فولاد سرخه و نبود اعتبار مالی
شرکت فولاد سرخه یکی از شرکت‌های نوپای تولید فولاد در کشور است که روزانه 40 تن شمش فولادی تولید می‌کند، اما ظرفیت و امکانات و تجهیزات این شرکت برای تولید 70 تن در روز نصب شده‌اند. در صورت تأمین اعتبار مالی شرکت، می‌توان ظرفیت آن را 40 درصد افزایش داد و به مقدار قابل‌توجهی تولید شرکت را افزایش داد.
در پی بازدید رئیس کمیسیون کارگری شهرستان سرخه ضمن بازدید از این شرکت و خط تولیدی آن اظهار داشت: برای تأمین برق و سایر زیرساخت‌های این شرکت با مسئولین استانی رایزنی شده است و مسئولین می‌توانند با تأمین اعتبار آن به صنعت استان کمک کنند.
شرکت فولاد شادگان؛ مشکل در تأمین مواد اولیه
شرکت فولاد شادگان نیز یکی از شرکت‌های نوپای فولادی کشور محسوب می‌شود. این شرکت از 31 خرداد وارد خط تولید شده و تاکنون نزدیک به 23 هزار تن آهن اسفنجی تولید کرده است. این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه شرکت فولاد خوزستان بوده و محصولات آن با انتقال به فولاد خوزستان، برای تولید شمش فولادی و محصولات آهنی مصرف می‌شوند.
مدیرعامل شرکت فولاد شادگان اعلام کرد که آهن اسفنجی این شرکت با روش پرد تولید می‌شود و انتظار می‌رود همین روند تا کامل شدن ظرفیت کارخانه ادامه داشته باشد. وی افزود ظرفیت تولید آهن اسفنجی این شرکت 1800 تن در سال است که با حمایت شرکت فولاد خوزستان به‌زودی به آن خواهیم رسید.
وی با اعلام اینکه شرکت فولاد شادگان به‌زودی دارای واحد فولادسازی نیز می‌شود؛ افزود: طبق توافق با مسئولین شرکت فولاد خوزستان طی یک پروسه 24 ماهه واحد فولادسازی شرکت نیز راه‌اندازی شده و می‌توانیم آهن اسفنجی خود را در همین شرکت مصرف و به فروش برسانیم.
تفضلی اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت نیروی این شرکت 300 نفر است و بزرگترین مشکل ما تأمین مواد اولیه است. درصورتی‌که مواد اولیه مورد نیاز شرکت تأمین شود، می‌توان از 100 درصد ظرفیت شرکت استفاده کرده و به تولید حداکثری رسید.
وی اظهار امیدواری کرد با تکمیل واحد تولید آهن اسفنجی و فولادسازی، بیش از 700 نفر موقعیت شغلی ایجاد شود.
 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021