دلایل افزایش قیمت فولاد تا سال 2017
دلایل افزایش قیمت فولاد تا سال 2017

·        معیار قیمت گذاری فلزات معدنی: قیمت جاری و  قیمت های اخیر برای هر فلز

ذخایر شرکت های فولاد امریکایی در حال افزایش است، این در حالی است که دولت ترامپ امیدوار بود با افزایش زیرساخت های داخلی، رشد تقاضای فولاد را افزایش دهد. در حال حاضر وی اعلام کرده است که برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی فولاد، سیاست های جدیدی را اتخاذ خواهد کرد.

شاخص Dow Jones فولاد امریکا یکی از معیارهای تولیدکنندگان فولاد برای اطلاع از قیمت فولاد در سراسر جهان است. پس از انتخابات این شاخص به مدت دوسال در بالاترین سطح خود قرار گرفت. نرخ سهام شرکت های امریکایی با قیمتهای فولاد داخلی این کشور مرتبط است. به همین علت این افزایش قیمت باعث افزایش نرخ فولاد شده است.

·        افزایش قیمت فولاد در چین

صنعت خودروسازی چین یک صنعت کلیدی در تقاضای فولاد جهان است.شاخص تولید اکسین PMI در ماه اکتبر سال جاری به 51.2   رسید که بالاترین میزان رشد را از ماه ژانویه سال 2014 تاکنون به خود اختصاص داده است.  فروش خودرو چینی در ماه سپتامبر سال جاری 27 درصد افزایش داشته است.

قیمت نورد سرد هنوز در ایالات متحده آمریکا 162 دلار گرانتر از چین است، اما قیمت نورد گرم فقط 43 دلار بالاتر از چین است. به این ترتیب، قیمت های بالاتر در سطح بین المللی باعث می شود که قیمت آسیا در ایالات متحده به مراتب راحت تر افزایش یابد.

 

منبع: https://agmetalminer.com

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021