شرکت BlueScope
شرکت BlueScope شرکت BlueScope

شرکت BlueScope

شرکت BlueScope یک تولید کننده آهن آلات تخت است که در حال حاضر در استرالیا، نیوزیلند، آسیا، آمریکای شمالی، و جزایر اقیانوس آرام فعال است. این شرکت در 22 جولای 2002 از مجموعه BHP Billiton جدا شده و از نوامبر 2013 با نام شرکت BlueScope Steel به فعالیت پرداخت. دفتر مرکزی شرکت در منطقه مرکزی BlueScope Steel در خیابان کالینز 120 در ملبورن واقع شده است. این کارخانه 16 هزار پرسنل دارد و بزرگترین کارخانه تولید کننده فولاد یکپارچه در منطقه نیوسالتوولز است.

محصولات عمده این شرکت شامل ورقه آهنی، کویل نورد گرم، شمش های آهنی، فولاد خودرو، آهن گالوانیزه، و ورقه های خط دار گالوانیزه با نام تجاری زیرکالیوم می شود. در این شرکت ورقه های قلع نیز تا سال 2007 تولید می شد که در مارس 2007 این خط تولید متوقف شد. در فوریه سال 2014 شرکت BlueScope اقدام به خرید شرکت فولادی Orrcon Steel از شرکت هیلز کرد که کار اصلی آن تولید ساختار لوله ای فولای برای وسایل شمشیر بازی، سقف ساختمان و همچنین لوازم جانبی ساختمان است. شرکت Orrcon Steel  تامین کننده آهن و لوله های آهنی برای تولید کنندگان صنایع مبلمان، شرکت های ساختمانی، شرکت های تولید خطوط لوله و همچنین مهندسی زیرساخت ها بود. بدین ترتیب شرکت Orrcon Steel تمامی فعالیت های قبلی این شرکت را نیز بر عهده گرفت.

مراکز توزیع شرکت BlueScope در مناطق بیرزبان، سیدنی، ملبورن، و آدلاید قرار دارند که محصولات نهایی تولید شده توسط این شرکت با استفاده از خطوط راه آهن و همچنین بنادر بین المللی به سرتاسر استرالیا و سایر کشورها می فرستند. در سال 2007 این شرکت با بزرگترین شرکت حمل و نقل استرالیا قراردادی به ارزش 1 میلیارد دلار به امضاء رساند که در طی آن حدود 3 میلیون تن محصولات آهنی در هر سال جابه جا می شود. میزان درآمدی که برای این شرکت به طور سالانه ثبت شده است 622/8  میلیارد دلار استرالیا در ژوئن 2012 بوده است. 

 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021