شرکت المپیک استیل
شرکت المپیک استیل شرکت المپیک استیل

شرکت المپیک استیل

شرکت المپیک استیل (Olympic Steel) یکی از شرکت های تولید کننده فرآورده های آهنی واقع در شهر کلیولند در ایالت اوهایو است. این شرکت در حال حاضر در فرایند تولید و توزیع محصولات آهنی کربن دار و آهن زنگ نزن پوشش داده شده با کربن، و کویل و ورقه های فولادی مشغول به فعالیت هست که از محصولات اولیه در صنایع فولادی در کشور ایالات متحده به شمار می آیند. این شرکت دارای 17 موسسه و دفتر در نیمه غربی آمریکا و یک دفتر در مکزیک است. 
خدمات این کارخانه شامل برش طولی، اتاق برش و برش های مختلف فلزی است که به کمک آنها فرایندهای مختلف را با رزش افزوده بالاتر انجاممی دهد. این فرایندها شامل حرارت دهی، ماشین کاری دقیق، برش کاری، جوشکاری، ورنگ کاری فلزات برای پردازش آهن با ابعاد مشخص است. همچنین این کارخانه در دو شعبه در شیکاگو است که در زمینه آهن آلات و فلزات ضد زنگ فعالیت دارند.
کارخانه المپیک استیل در سال 1954 توسط برادران سل وموریس سیگل و سم سیگل تاسیس شد. در ابتدا این شرکت در زمینه آهن آلات فعالیت داشت واز امکانات شاخصی برخوردار نبود. در سال 1956، یک مرکز آن به مساحت 11000 متر مربع در ارتفاعات بدفورد در اوهایو تاسیس شد. در سال 1966، مرکز اصلی شرکت به مساحتی معادل با 35000 متر مربع توسعه یافت. در آن زمان این شرکت محصولات نورد تخت، سیم پیچ و ورقه های آهنی تولید می کرد. در سال 1998 شرکت المپیک استیل دارایی های شرکت JNT را خریداری و با باز کردن یک مرکز جدید در چمبرزبورگ وارد کسب و کار ماشین کاری شد. در سال 2006 آنها با خریداری گروه تینسلی یک مرکز جدید در شمال کارولینا راه اندازی کرد. در سال 2013 بنیانگذار شرکت یعنی سل سیگل درگذشت. این شرکت در حال حاضر دارای 1660 کارمند مشغول به کار است و درآمد سالیانه آن در سال 2016 معادل با 253 میلیون دلار بوده است.
 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021