مجتمع فولاد گیلان
مجتمع فولاد گیلان مجتمع فولاد گیلان

مجتمع فولاد گیلان

مجتمع فولاد گیلان یکی از واحدهای تولیدکننده نورد گرم و سرد در شمال کشور است که در سال 1382 به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین مجتمع تولید نورد کشور تأسیس شد. این شرکت به‌صورت تخصصی در زمینه تولید نورد فعالیت می‌کند و سالانه 3 میلیون تن محصولات فولادی تولید می‌کند که 5/2 میلیون تن از آن را محصولات نورد گرم و 500 هزار تن را محصولات نورد سرد تشکیل می‌دهد.

مجتمع فولاد گیلان از تجهیزات مدرنی در فرایند تولید خود بهره می‌برد و گواهینامه ایزو 14001 را دریافت کرده است. این گواهینامه به خاطر تکنولوژی‌های مدرن و با اتلاف انرژی کم بوده است. این شرکت بزرگ‌ترین شرکت خصوصی فولادسازی در کشور است که در حال حاضر بیش از 1200 نفر نیروی مشغول به کار دارد. کارخانه تولیدی این شرکت در شهر رشت واقع شده و دفتر مرکزی آن در شهر تهران قرار دارد.

خط تولید نورد گرم این شرکت با ظرفیت تولید 5/2 میلیون تنی بیشترین حجم محصولات شرکت را تولید می‌کند و محصولات آن بر اساس استانداردهای بین المللی است. محصولات خط تولید نورد گرم در کاربردهای ساختمانی، لوله‌های نفت، گاز و آب، مخازن تحت‌فشار، نورد مجدد و خودروسازی کاربرد دارند.

خط نورد سرد، به‌عنوان دیگر واحد تولیدی این کشور در زمینه آبکاری فلزات و پوشش دادن آنها کاربرد دارد. این واحد با ظرفیت 500 هزار تنی سهم عظیمی از محصولات پوششی و فولادهای آلیاژی کشور را تولید می‌کند. ورق قلع اندود، فولاد کربن متوسط به بالا، فولادهای زنگ نزن و مقاوم در برابر اسید در این واحد تولید می‌شود. یکی از واحدهای مهم خط نورد سرد، خط شستشوی الکترولیتی است که سطح کلاف را قبل از عملیات آنیلینگ تمیز می‌کند.

دیگر بخش خط نورد سرد، خط کشش سطح و اصلاح کلاف است که برای صاف کردن سطح ورقه‌های مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این قسمت هنگامی‌که کلاف تحت کشش از بین غلتک‌های صاف کننده عبور می‌کند، تنش داخلی آن حذف شده و تلورانس ورقه فلزی حذف می‌شود.

محصولات شرکت مجتمع فولاد گیلان شامل ورقه‌های فولادی سیاه 3 تا 17 میلی‌متر و همچنین ورقه‌های فولادی گرم می‌شود که محصولات آن به سایر شرکت‌ها برای تولید سایر محصولات کوچک آهنی فرستاده می‌شود. نکته مثبت در رابطه با شرکت فولاد گیلان وجود سیستم حمل‌ونقل مختص مشتریان است که مشتریان می‌توانند به کمک این واحد سفارش خود را تحویل گیرند.

منبع : ferrogilan.com

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021