شرکت آهن کار ژاپن
شرکت آهن کار ژاپن شرکت آهن کار ژاپن

شرکت آهن کار ژاپن

شرکت آهن کار ژاپن (Japan Steel Works) یک شرکت در زمینه تولیدات آهن در منطقه موروران، شهر هوکایدو ژاپن است که در سال 1907 تاسیس شده است. این شرکت با سرمایه گذاری شرکت های بریتانیایی با نام های ویکرز، آرمسترانگ، ویتورث و میتسویی راه اندازی شد. در طول جنگ جهانی دوم، در جریان یک حمله توسط متفقین در سال 1945 تعداد 200 کارگر در کارخانه اصلی در مورون کشته شدند.

محصولات

فرایندهای صنعتی که در شرکت آهن کار ژاپن برای خالص سازی فولاد مورد استفاده قرار می گیرند دارای بالاترین استاندارد کیفی هستند. این موارد شامل استفاده از گاز آرگون برای حذف ناخالصی ها، و همچنین اضافه کردن منگنز، کروم و نیکل به آهن است تا فولاد سخت تولید شود. خدمات ارائه شده توسط این شرکت بیشترین تقاضا را در جهان در زمینه تولیدکنندگان اجزاء قطعات مخازن بزرگ تحت فشار و همچنین راکتورهای هسته ای به خود اختصاص داده­اند. کارخانه اصلی این شرکت در یک جزیره واقع در هوکایدو قرار دارد. سایر کارخانجات آن در سال 2010 بدین صورت است که دو شرکت در چین، یکی در روسیه و یکی در فرانسه است. با اینحال شرکت آهن کار ژاپن تنها شرکتی است که توان تولید واحدهای یکپارچه بدون جوش را دارد، که خطر نشتی تابش و همچنین قرار گرفتن در معرض آنها را کاهش می دهد. این کارخانه میزان تولید خود در زمینه مخازن تحت فشار در مورد راکتورهای هسته ای را از 4 به 6 مورد در سال افزایش داده است. البته برنامه ریزی شده است که این میزان به 11 مورد در سال برسد. با توجه به تنگناهای موجود در زمینه تولید و مصرف برق، بسیاری از کشورها به دنبال استفاده از راه­های جایگزین برای تولید برق هستند که همین کار باعث شده درخواست برای تولید راکتورهای هسته ای افزایش یابد و همین کار روند اقتصادی شرکت را توسعه می دهد.

سایر تولیدات این شرکت به ساخت ماشین آلات فراوری وسایل پلاستیکی، تولید آهن برای شرکت های سازنده شمشیرهای سنتی، و همچنین تولید آهن برای شرکت های سازنده تانک اختصاص یافته اند.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021