مجتمع فولاد کویر
مجتمع فولاد کویر مجتمع فولاد کویر

مجتمع فولاد کویر

استان اصفهان به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی کشور نقش بسیار مهمی در منطقه بازی می‌کند و همچنین با داشتن شرکت‌های بین‌المللی فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان خدمت بسیاری به صنعت فولاد کشور کرده است. این دو شرکت بزرگ همچنین در شرکت‌های فولادی و ذوب‌آهن کوچک‌تر نیز سرمایه‌گذاری کرده و به‌طور مستقیم بر صنعت فولاد کشور تأثیرگذار هستند.

شرکت فولاد کویر نیز یکی از شرکت‌های فعال فولادی در استان اصفهان است که در منطقه کاشان و جاده عباس‌آباد واقع شده است. این شرکت در سال 1379 و به‌صورت یک شرکت بازرگانی تحت عنوان سپید فراب کویر فعالیت خود را آغاز کرد، اما با تغییر رویه وارد تولید فولاد شده و از سال 1385 کارخانه خود را در زمینه تولید میلگردهای احداث کرد. شرکت فولاد یزد ماشین‌آلات خود را از کمپانی SIEMENS VAI POMINI خریداری کرده و پس از طی مراحل تست اولیه، تولید رسمی خود را از سال 86 آغاز کرد.

به‌طورکلی محصولات این شرکت به دو دسته کلی صنعتی و ساختمانی دسته‌بندی می‌شوند. محصولات صنعتی این کارخانه مفتول‌ها هستند که هر کدام با توجه به کاربرد آن، از آلیاژ مختلفی ساخته می‌شوند. مفتول‌های کم‌کربن برای ساخت انواع الکترود و سیم جوش، برای تولید مفتول کله زنی و همچنین کشش سرد یکی از محصولات صنعتی این شرکت است.

مفتول‌های پرکربن برای ساخت سیم‌های پرکربن، مفتول‌های با کربن متوسط برای تولید مفتول کله زنی سرد، و مفتول‌های استاندارد مخصوص تولید انواع الکترود، دیگر محصولات بخش صنعتی این شرکت هستند. محصولات صنعتی این شرکت از تنوع بالایی برخوردار بوده و از محصولات پرمصرف این شرکت محسوب می‌شوند.

مجتمع فولاد کویر در محدوده ساختمانی نیز به تولید انواع میلگرد آجدار پرداخته است که انواع A3 و A4 و همچنین میلگرد 40 را شامل می‌شوند و محصولات ساختمانی این شرکت در داخل خود شرکت از لحاظ مقاومت کششی و سایر خصوصیات مکانیکی تحت بررسی قرار می‌گیرند و با تأیید استاندارد وارد بازار مصرف می‌شوند. البته این شرکت در زمینه تولید میلگردهای ساده نیز فعالیت دارد که بیشتر به‌عنوان فولاد در خود شرکت به فروش می‌رسد.

این شرکت در سال 1386 وارد انجمن فولاد ایران شد و ظرفیت تولید آن 350 هزار تن برآورد شده است. مواد اولیه این شرکت عمدتاً به‌صورت شمش‌های فولادی و آهن خام و همچنین آهن اسفنجی از شرکت‌های فولاد مبارکه و ذوب‌آهن تأمین می‌شود و پس از ذوب و ریخته‌گری در این شرکت، به محصولات مختلفی تبدیل می‌شود.

منبع :  www.kavirsteel.ir

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021