شرکت صنایع فولاد نطنز
شرکت صنایع فولاد نطنز شرکت صنایع فولاد نطنز

شرکت صنایع فولاد نطنز

صنایع فولاد نطنز یکی از شرکت‌های مدرن ایرانی در تولید میلگرد و کلاف‌های فولادی است که به‌عنوان یک شرکت فروشنده سابقه آن به سال‌های قبل از انقلاب برمی‌گردد، اما فعالیت تولید این شرکت تحت این برند از سال 1378 شروع شد.

فاز اولیه تولیدی این شرکت در سال 1392 با هدف تولید انواع میلگردها و مفتول‌های صنعتی آغاز شد و ظرفیت تولید سالانه این شرکت 1 میلیون تن برآورد شده است. کارخانه تولیدی شرکت صنایع فولاد نطنز در استان اصفهان واقع شده است و دفتر مرکزی آن در شهر تهران واقع شده است.

شرکت صنایع فولاد نطنز از شرکت‌های تخصصی ایرانی در تولید میلگرد و مفتول است و دارای دو خط تولید است. لازم به ذکر است که خطوط تولیدی این شرکت از تجهیزات مدرن روز بهره می‌برد و تمام ماشین‌آلات به‌کاررفته در خطوط نورد این شرکت محصول کشورهای آلمان و ایتالیا می‌باشند و مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی شده‌اند.

ایده اولیه این شرکت توسط حاج فتح‌الله توکلی بوده و هم‌اکنون نیز علاوه بر تولید به فروش مستقیم و مویرگی محصولات آهن خود مشغول است. کارخانه‌های تولیدی این شرکت در زمینی به مساحت هزار و دویست هکتار در شهر صنعتی نطنز واقع شده است. کارخانه این شرکت دارای دو واحد تولیدی، خط‌نورد میلگرد و خط‌نورد کلاف است.

خط‌نورد میلگرد شاخه، محصول نهایی خود را به‌صورت میلگردهای شاخه‌ای در اندازه‌های 8 تا 32 میلی‌متر تولید می‌کند. تجهیزات این خط تولیدی از شرکت دانیلی ایتالیا خریداری شده است و در سال 1382 پس از نصب به بهره‌برداری رسید. محصولات این خط بیشتر در کاربردهای ساختمانی و ساخت‌وساز در صنایع مختلف به کار برده می‌شوند.

واحد تولید نورد کلاف شرکت صنایع فولادی نطنز بلافاصله پس از خط تولید میلگرد نصب شد و به تولید کلاف مفتول پرداخت. تجهیزات به‌کاررفته در این خط تولیدی ساخت شرکت SMS آلمان هستند و انواع مفتول‌های ساختمانی و صنعتی تولید می‌کند. این خط‌نورد میلگردهای صاف و آجدار در سایزهای 5/5 تا 16 میلی‌متر تولید می‌کند.

محصولات تولیدی این شرکت در ساختمان‌سازی و صنعت کاربرد دارند و از آنها می‌توان در ساخت بتن آرمه، ساخت تیرچه، تولید فنر، تولید مفتول، تولید تورهای سیمی و موارد مشابه استفاده کرد.

کارخانه تولیدی این شرکت از بخش‌های آزمایشی مختلفی از جمله آزمایشگاه کالیبراسیون و ابزار دقیق، آزمایشگاه متالوگرافی، آزمایشگاه مکانیکی، آزمایشگاه کوانتومتری، آزمایشگاه شیمی، (آب و روغن(، آزمایشگاه غیرمخرب برخوردار است و آزمایش‌های کنترل کیفی محصولات آن در این آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021