شرکت فولاد سیرجان ایرانیان
شرکت فولاد سیرجان ایرانیان شرکت فولاد سیرجان ایرانیان

شرکت فولاد سیرجان ایرانیان

شرکت فولاد سیرجان ایرانیان ابتدا در سال 1388 با عنوان شرکت فولاد سیرجان فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از آن پسوند ایرانیان را به‌عنوان شرکت اضافه کرد. این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه شرکت میدکو است و سهامی آن به‌صورت سهامی خاص اعلام شده است.
این شرکت با سرمایه اولیه شرکت میدکو در منطقه سیرجان استان کرمان احداث شده است و دفتر مرکزی آن در شهرهای تهران و کرمان واقع شده است. شرکت فولاد سیرجان ایرانیان علاوه بر فعالیت در زمینه تولید محصولات و شمش آهنی به استخراج سنگ‌آهن نیاز مشغول است و یکی از شرکت‌های فعال تابعه میدکو به شمار می‌رود.
شرکت فولاد سیرجان یکی از کامل‌ترین چرخه‌های تولید آهن در ایران را می‌باشد و به دلیل نزدیکی آن به معدن سنگ‌آهن سیرجان، مزیت بیشتری نسبت به سایر شرکت‌ها دارد. این شرکت در دو شهرستان بردسیر و سیرجان فعالیت دارد و محصولاتی مانند کنستانتره آهن، گندله آهن، شمش آهن و آهن اسفنجی تولید می‌کند.
شرکت فولاد سیرجان ایرانیان با ظرفیت سالانه 4 میلیون تن در شهرستان سیرجان به تولید کنستانتره با درصد خلوص 68 درصد فعالیت دارد و در همین شهرستان واحد تولید گندله سنگ‌آهن با ظرفیت 5/2 میلیون تن احداث کرده است. در ضمن این شرکت در شهرستان بردسیر نیز واحد فولادسازی با ظرفیت یک میلیون تن شمش آهنی و واحد تولید آهن اسفنجی با ظرفیت 1 میلیون تن ایجاد کرده است.
کارخانه احیاء مستقیم شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در شهرستان بردسیر در زمینی به مساحت 150 هکتار احداث شده است و به میزان 200 نفر اشتغال‌زایی کرده است. در ضمن کارخانه فولادسازی این شرکت در شهرستان بردسیر در زمینی به مساحت 150 هکتار احداث شده است و از آهن اسفنجی و قراضه آهن به‌عنوان ماده اولیه استفاده می‌کند. این بخش از شرکت برای نزدیک به 700 نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است و در کل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان نزدیک به 1500 نفر نیروی شاغل به کار مستقیم دارد.
کنستانتره آهن تولیدی این شرکت در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک تولید می‌شود و از تنوع محصول بالایی برخوردار است. در ضمن شرکت فولاد سیرجان ایرانیان بیشتر در تولید مقاطع آهنی سنگین و کلی فعالیت دارد و محصولات خود را به سایر شرکت‌های کوچکتر تابع میدکو می‌فروشد.
در واقع این شرکت جزء صنایع مادر در شرکت میدکو به شمار می‌رود و ماده اولیه بسیاری از شرکت‌های تابعه را تأمین می‌کند. این شرکت از مزایایی دیگری نیز برخوردار است که نزدیک بودن به بنادر جنوبی و شرقی، نزدیک بودن به خطوط ریلی کشور و دسترسی به منابع غنی از این مزایا می‌باشند.
 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021