شرکت فولاد شمس سپهر
شرکت فولاد شمس سپهر شرکت فولاد شمس سپهر

شرکت فولاد شمس سپهر

شرکت فولاد شمس سپهر یکی از شرکت‌های تولید آهن تقریباً قدیمی در ایران است که آغاز فعالیت آن به دهه 60 و به سال 1367 برمی‌گردد. این شرکت در سال 67 با عنوان نورد و فورج ایران احداث شد و فعالیت خود را به تولید شافت‌های آهنی تا سال 90 ادامه داد. در سال 1391 با تغییر کاربری و همچنین تغییر مکان عنوان آن نیز تغییر کرد.

این شرکت در سال 1391 به شهرک صنعتی شمس آباد در تهران نقل مکان کرد و به تولید میلگرد آجدار ساختمانی پرداخت و اسم شرکت نیز به شرکت فولاد شمس سپهر تغییر کرد. در حال حاضر این شرکت در زمینی به مساحت 35 هزار متر مربع واقع شده است و سوله تولید این شرکت در 15 هزار متر مربع فعالیت دارد. همچنین محیط کارگاهی این شرکت شامل دو واحد مهمانسرا، یک آزمایشگاه و یک رستوران نیز می‌باشد.

با توجه به اینکه شرکت فولاد شمس در سالیان اخیر کلیه تجهیزات خود را تغییر داده است، بیشتر تجهیزات آن ساخت کشورهای آلمان و ایتالیا می‌باشند و با همکاری متخصصان ایرانی نصب شده‌اند. تولیدات آهنی این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند و موفق به اخذ استانداردهای بین‌المللی شده‌اند.

با توجه به اینکه شرکت فولاد شمس سپهر تمام تمرکز خود را معطوف به تولید انواع میلگرد کرده است، میلگردهای آهنی ساخت این شرکت از وجهه مناسبی در بازار برخوردارند و در حال حاضر با ظرفیت بیش از 150 هزار تن در سال فعالیت دارد. میلگردهای تولیدی این شرکت از نوع آجدار و صاف بوده که به صورت شاخه و نورد سرد و گرم به فروش می‌رساند.

میلگردهای آجدار شرکت در سایزهای 12 تا 20 تولید می‌شوند و در دو گرید استاندارد A2 و A3 به فروش می‌رسند. در واقع در این شرکت ماده اولیه به صورت شمش‌های آهنی وارد کارخانه می‌شود و پس از تزریق به گروه و حرارت دهی تا دمای 1250 سانتی‌گراد به انواع میلگرد ریخته‌گری می‌شود.

در این سیستم شمش‌های آهنی حرارت داده شده به درون 11 استند فرستاده می‌شود و با چرخش آنها میلگردها تولید می‌شوند. سپس میلگردها به بستر خنک‌کننده منتقل شده و توسط قیچی به طول 12 متر برش داده می‌شوند. محصول نهایی به صورت کلاف‌های 240 کیلوگرمی به بازار عرضه می‌شوند.

شرکت فولاد شمس سپهر همچنین از یک واحد آزمایشگاهی و کنترل کیفی برخوردار است که به‌طور مداوم از میلگردهای آجدار و صاف تولیدی شرکت نمونه برداری و کیفیت آن مورد بررسی قرار می‌دهند.

 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021