شرکت فولاد امیرکبیر کاشان
شرکت فولاد امیرکبیر کاشان شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان یکی دیگر از شرکت‌های واقع در قطب فولادی ایران یعنی اصفهان است که در سال 1374 تحت عنوان شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در زمینی به مساحت 72 هکتار در 14 کیلومتری شهرستان کاشان واقع شده است.

این شرکت به‌عنوان بخشی از شرکت فولاد مبارکه در سال‌های بعد عنوان خود را تغییر داد و با تولید ورق گالوانیزه و مقاطع مختلف سرد و گرم به شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تغییر هویت داد.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در حال حاضر با ظرفیت 540 هزار تن به فعالیت خود ادامه می‌دهد که از این ظرفیت 140 هزار تن به تولید کلاف، ورق گالوانیزه، مقاطع سینوسی و ذوزنقه‌ای تخصیص‌یافته است و 250 هزار تن از آن به ورق نورد سرد و 150 هزار تن به ورق آنیل روغنی اختصاص یافته است.

خطوط تولید این شرکت به چند بخش مجزا دسته‌بندی می‌شود و هرکدام به ساخت محصولی خاص فعالیت دارد. بخش‌های تولیدی این شرکت شامل خط اسیدشویی، نورد سرد رفت و برگشتی، آنیل غیر مداوم، گالوانیزه غوطه‌وری گرم مداوم، فرم دهی ورق و برش عرضی می‌شوند.

خط اسیدشویی یکی از بخش‌های تولید ورق گالوانیزه این شرکت است که به کمک آن اکسیدهای سطحی ورق‌های نورد گرم شستشو داده می‌شود. این خط یکی از مراحل اولیه تولید ورق گالوانیزه است. این خط ظرفیت 300 هزار تن در سال را دارد و با سرعت 90 متر در دقیقه کلاف‌هایی با وزن 22.5 تن تولید می‌کند.

یکی دیگر از خطوط تولید شرکت فولاد امیرکبیر کاشان خط نورد سرد رفت و برگشتی است که برای شکل‌دهی محصولات آهنی و ورق فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خط با سرعت 750 متر در دقیقه کار می‌کند و کلاف‌هایی با وزن 22.5 تن تولید می‌کند. ظرفیت این خط 250 هزار تن سالانه برآورد شده است.

از دیگر خطوط مهم شرکت فولاد امیرکبیر خط تولید ورق گالوانیزه به‌صورت غوطه‌وری داغ است که ورق خروجی از نورد سرد را با پوشش روی به ورق گالوانیزه تولید می‌کند. این خط نیز با سرعت 100 متر در دقیقه کار می‌کند و ظرفیت تولید آن 100 هزار تن است.

محصولات ورقه‌ای این شرکت شامل کلاف، ورق گالوانیزه، مقاطع سینوسی و ذوزنقه‌ای، ورق نورد سرد و ورق آنیلی شده در مرحله آخر به قسمت شکل‌دهی وارد می‌شوند و با توجه به سفارش مشتریان و استانداردها به شکل‌های مختلف خارج می‌شوند.

 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021