شرکت صنعتی پرشین فولاد
شرکت صنعتی پرشین فولاد شرکت صنعتی پرشین فولاد

شرکت صنعتی پرشین فولاد

شرکت صنعتی پرشین فولاد، یکی از شرکت‌های قدیمی ایران است که در سال 1365 با هدف تولید انواع فولاد مانند بیلت، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق روغنی، ورق گالوانیزه، گالوالوم و ورق رنگی راه‌اندازی شد. این شرکت در سال 1385 با تغییر کاربری و با هدف تولید میلگرد به‌عنوان محصول اصلی در قزوین راه‌اندازی شد.

این شرکت در حال حاضر به‌طور تخصصی در زمینه تولید انواع میلگرد در زمینی به مساحت 50 هکتار در تاکستان قزوین فعالیت دارد و ظرفیت تولیدی آن 500 هزار تن در سال است. شرکت صنعتی پرشین فولاد پروژه تولید تیرآهن، آهن اسفنجی و ذوب و ریخته گری محصولات آهنی را آغاز کرده است و با راه‌اندازی این خطوط می‌تواند یکی از شرکت‌های برجسته تولید محصولات آهنی در کشور باشد.

میلگردهای تولیدی شرکت صنعتی پرشین فولاد در چهار گرید A1، A2، A3 و A4 هستند که هر کدام با مشخصات فولادی خاص تولید می‌شوند. میلگردهای نوع A1 این شرکت به‌عنوان میلگرد نرم یا داکتیل شناخته می‌شود و برای آهنگری و تغییر شکل مناسب است. میلگردهای نوع A2 از استحکام تنشی بالاتری برخوردار است و بهتر است که بر روی آن جوشکاری صورت نگیرد.

هر کدام این میلگردها شرایط ساخت منحصربه فرد خود دارند و با توجه به شرایط محیطی انتخاب می‌شوند. همچنین برای کنترل خصوصیات شیمیایی و فیزیکی محصولات این شرکت، واحدهای کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های تخصصی در شرکت صنعتی پرشین فولاد تعبیه شده است که ضمن تضمین کیفیت محصولات شرکت، جلب رضایت مشتریان و حرکت در چارچوب خط مشی‌های کیفی شرکت را هدف قرار داده است. در این واحد کنترل کیفی، افراد تحصیل کرده و مجرب مشغول به کار هستند که خروجی‌های کارخانه را تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرد.

در ضمن در برنامه‌های صادراتی شرکت صنعتی پرشین فولاد کشورهای خاورمیانه، آفریقای شمالی، جنوبی و اروپا قرار دارند که در حال حاضر برخی از محصولات آهنی این شرکت به آن کشورها صادر می‌شود. البته با راه‌اندازی طرح‌های توسعه‌ای شرکت، محصولات بیشتری صادر خواهد شد.

همچنین برنامه‌های شرکت صنعتی پرشین فولاد طوری طراحی شده است که با راه‌اندازی کوره احیاء مستقیم، امکان تولید آهن اسفنجی با حجم بالا در آن میسر می‌شود.

 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021