شرکت ذوب بریس
شرکت ذوب بریس شرکت ذوب بریس

شرکت ذوب بریس

شرکت ذوب بریس یکی از کاخانه ذوب آهن ایران با خط ریخته­گری پیوسته است که در سال 1386 عملیات راه­اندازی آن آغاز شد و پس از 4 سال در سال 1390 به بهره برداری رسید. این شرکت در زمینی به مساحت 60 هزار متر مربع و به منظور محرومیت زدایی از منطقه خمین استان اراک راه اندازی شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر تهران واقع شده است.

شرکت ذوب بریس در حال حاضر به تولید شمش­های آهنی در سایزهای مختلف فعالیت دارد که خط تولید آن دارای دو دستگاه کوره القایی 10 تنی و 8 تنی می­باشد. ظرفیت اسمی این شرکت در ابتدای سال 96 برابر با 60 هزار تن در سال برآورد شده است که انتظار می­رود در انتهای سال 1396 و با تکمیل واحدهای توسعه ای شرکت به 150 هزار تن در سال برسد.

شمش­های آهنی این شرکت در سه مدل sp3، sp4 و sp5 هستند و با توجه به نوع ریخته گری و سفارش مشتریان اندازه آنها تعیین می­شود. در ضمن طراحی خط تولید این شرکت طوری است که امکان تولید قطعه ریخته گری با وزن 18 تن را دارد. طرح توسعه شرکت ذوب بریس شامل خط نورد میلگرد است که با ظرفیت 110 هزار تن به تولید انواع میلگرد ساده و آجدار خواهد پرداخت.

در حال حاضر تعداد بیش از 140 نفر در خط تولید و قسمت اداری این شرکت مشغول به کار هستند که با تکمیل طرح­های توسعه ای آن بیشتر خواهند شد. در ضمن در سال 97، این شرکت قصد دارد که یک کوره 10 تنی نصب کند و به کمک فرایند تولیدی ظرفیت شرکت را به 250 هزار تن در سال برساند. لازم به ذکر است که کوره­های القایی شرکا همگی ساخت شرکت اتویونکر آلمان می­باشند.

در حال حاضر محصولات اصلی شرکت ذوب بریس شمش­های آهنی با سایزهای مختلف و قالب کوکیلی هستند که در ریخته گری شمش­های ایستاده استفاده می­شوند. شمش­های آهنی ساخت این شرکت از مواد آلیاژی مختلفی تولید می­شوند و نوع و جنس هر کدام تابع نظر مشتری می­باشد.

این شرکت برای کیفیت محصولات خود موفقت به کسب گواهینامه ایزو 9001 شده است و محصولات فولادی آن از کیفیت بین المللی مناسب برخوردار هستند.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021