شرکت ذوب آهن گمبرون
شرکت ذوب آهن گمبرون شرکت ذوب آهن گمبرون

شرکت ذوب آهن گمبرون

شرکت ذوب آهن گمبرون یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی تولید فولاد در کشور است که به همت حسین مصیب زاده راه‌اندازی شد. این شرکت با ظرفیت یک و نیم میلیون تن به فعالیت مشغول است که در ابتدا به هدف تولید انواع میلگرد تأسیس شد و اکنون در تولید سایر محصولات آهنی فعال است.

این شرکت به دو بخش کلی تقسیم می‌شود که در بخش خطوط نورد آن 500 نفر اشتغال دارد و ظرفیت آن 600 هزار تن است. میزان تولید سایر خطوط تولیدی شرکت ذوب آهن گمبرون 900 هزار تن است که در مجموع 1200 نفر در این شرکت اشتغال دارد. ارزش کل سرمایه‌گذاری این شرکت حدود یک میلیارد دلار برآورد شده است و به طور مستقیم 3 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

کارخانه تولیدی این شرکت در بندرعباس نزدیک به جاده ترانزیت واقع شده است و دفتر مرکزی آن در شهر تهران قرار دارد. موقعیت مکانی این شرکت بزرگ‌ترین مزیت آن محسوب می‌شود؛ با توجه به نزدیک بودن آن به جاده ترانزیتی و همچنین دسترسی به آب‌های آزاد، امکان صادرات و فروش محصولات آن به خوبی فراهم شده است.

شرکت ذوب آهن گمبرون علاوه بر تولید میلگرد، به تولید تیرآهن و گندله فعالیت دارد و در سال 1388 احداث شد. طرح توسعه این شرکت می‌تواند زمینه اشتغال 2600 نفر را فراهم آورد. طرح اولیه این شرکت جزء طرح آمایش سرزمینی تولید فولاد کشور است و به هدف خودکفایی استان در زمینه تولید فولاد احداث شده است.

در شرکت ذوب آهن گمبرون، گندله آهن وارد کوره احیاء مستقیم می‌شود که با تبدیل به آهن اسفنجی به بازار ارائه می‌شود. همچنین در بخش نورد این شرکت، شمش‌های فولادی به انواع میلگرد آجدار و ساده تبدیل می‌شود.

در واقع بخش ریخته‌گری این کارخانه به تولید انواع شمش فولادی و تیرآهن فعالیت دارد که هم مواد اولیه شرکت را تأمین می‌کند و هم با توجه به حجم بالای تولیدات شرکت، بخش اعظمی از آن به فروش می‌رسد.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021