گروه پاترون
گروه پاترون گروه پاترون

گروه پاترون

گروه پاترون یکی از گروه‌های تجاری و صنعتی است که علاوه بر تولید محصولات فولادی به فروش و خدمات تجهیزات کارخانجات ذوب آهن فعالیت دارد. این شرکت در آذر سال 1392 تأسیس شده و از سال 1394 فعالیت خود را به عنوان یک شرکت دانش بنیان ادامه داد.

فعالیت گروه پاترون به چهار شاخه اصلی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این شاخه‌ها با یکی از بخش‌های صنعت فولاد ارتباط دارد. شاخه اول فعالیت این گروه شامل تولید موادی از قبیل جرم‌های ریختنی و عایق، پودر قالب ریخته گری، پودر ایزوترم، ماسه مجرا و ملات کرومیتی می‌شود که به همراه آنها فروآلیاژها نیز تولید می‌شود.

در بخش دیگر این شرکت قطعات یدکی کارخانجات ذوب آهن مانند اجزاء کوره‌های قوس الکتریکی، کوره‌های القایی و ماشین ریخته گری تأمین می‌شوند. تأمین و تولید تجهیزاتی مانند انواع کوره‌های ذوب آهن، دستگاه‌های پرس قراضه و سیستم تصفیه دود یکی دیگر از شاخه‌های فعالیت این گروه است.

شاخه چهارم فعالیت این شرکت مشاوره و بهره برداری علمی از کارخانجات ذوب آهن است که نهایتاً قسمت‌های مختلف کارخانه مورد بازبینی و بازرسی قرار می‌گیرند. نکته قابل توجه در مورد گروه پاترون، فعالیت علمی و پیشرفته آنها است که این شرکت را به عنوان یک شرکت منحصربه فرد در صنعت آهن تبدیل کرده است.

گروه پاترون از هر لحاظ نسبت به سایر شرکت‌های ایرانی متفاوت‌تر و در نوع خود جالب‌تر است. این شرکت با تکیه بر گروه توانمند خود توانسته است که بخش مهمی از نیاز واردات کشور در بخش تجهیزات ذوب آهن و ریخته گری را تأمین کند و بدین طریق از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.

برخی از محصولات این گروه در زمینه مواد کوره ذوب آهن شامل پودر ریخته گری، پوشاننده مذاب، گوگردزدا، و فسفرزدا می‌شوند که عمده این محصولات در کارخانه آن در شهر یزد تولید می‌شوند.

گروه پاترون علاوه بر تکیه بر دانش گروه علمی و عملی خود با چند شرکت تجاری بین‌المللی نیز همکاری دارد که بسیاری از آنها برندهای معتبر در صنعت فولاد به شمار می‌روند. شرکت STS ایتالیا یکی از شرکای تجاری این گروه است که بیش از 32 سال سابقه طراحی، نصب و راه‌اندازی کارخانه‌های ذوب آهن را دارد.

شرکت‌های SteelRef انگلستان، شرکت Parfersiti ایتالیا، شرکت ORL هند، شرکت HZK چین، شرکت Oritech هند، شرکت Indtech هند دیگر شرکای تجاری و علمی گروه پاترون هستند که هر کدام در زمینه‌های مختلفی با این شرکت همکاری دارند.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021