گروه صنعتی فولاد بهمن
گروه صنعتی فولاد بهمن گروه صنعتی فولاد بهمن

گروه صنعتی فولاد بهمن

گروه صنعتی فولاد بهمن یکی از واحدهای تولید منحصربه‌فرد در کشور است که به تولید انواع ورق‌های فولادی فعالیت دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی آن از کارایی و بازار بسیار مناسبی برخوردار است. این شرکت در سال 1390 در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع و با زیربنای 14 هزار مترمربع احداث شده است و در حال حاضر بیش از 100 نفر نیروی مشغول به کار دارد که با تکمیل فرایند تولید آن به 270 نفر خواهد رسید.

گروه صنعتی بهمن با هدف تولید انواع ورق فولادی با پوشش‌های پلاستیکی و پی‌وی‌سی، تولید کرکره‌های فلزی و با ظرفیت 120 هزار تن راه‌اندازی شده است و کامل‌ترین واحد فرم دهی طرح سفال، کرکره و عرشه فولادی از ورق‌های فولادی و گالوانیزه را دارا می‌باشد.

این کارخانه در منطقه شیرگاه استان مازندران واقع شده است و دفتر مرکزی آن در شهر قائم‌شهر واقع شده است. نکته جالب در مورد این شرکت، قرار گرفتن آن در مهد سقف‌های شیروانی کشور است که بیشترین استفاده را در استان‌های شمالی کشور دارند.

در این شرکت روند تولید ورق‌های پوشش‌دار و همچنین فرم‌های آنها بسیار ساده بوده و به‌خوبی در مصرف رنگ صرفه‌جویی می‌شود. درواقع ورق خام پس از باز شدن کلاف ازیک‌طرف وارد کارخانه شده و پس از چربی زدایی و جدا کردن مواد اسیدی و قلیایی شستشو داده می‌شود. پس‌ازاین مرحله پوشش شیمیایی بر روی ورق فولادی اعمال شده و وارد کوره می‌شود. درنهایت پس از اعمال رنگ و بازرسی از خط تولید خارج می‌شود

در مورد لایه پی‌وی‌سی نیز این لایه به‌صورت لمینت بر سطح ورق فولادی کشیده شده و پس از خشک شدن به قسمت بازرسی وارد می‌شود. پس‌ازاین قسمت یک لایه محافظ بر سطح پی‌وی‌سی اعمال می‌شود و پس از بسته‌بندی به بازار عرضه می‌شود.

محصولات این شرکت به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: محصولات پایه، محصولات نهایی. محصولات پایه کلاف‌های ورق‌های مختلف هستند که پس از رنگ‌آمیزی و قرار گرفتن لایه پی‌وی‌سی بر سطح آنها، به‌صورت یک کلاف با حجم بالا تهیه می‌شوند.

اما محصولات نهایی شرکت ورق‌های شکل‌دهی شده به‌صورت سفال یا سایر شکل‌های خاص هستند که با چینش در کنار هم پوشش مناسبی ایجاد می‌کنند. این ورق‌های رنگی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند و مشتری می‌تواند با توجه به سلیقه خود آنها را انتخاب کند.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021