شرکت توسعه فولاد قشم
شرکت توسعه فولاد قشم شرکت توسعه فولاد قشم

شرکت توسعه فولاد قشم

شرکت توسعه فولاد قشم یکی از جدیدترین طرح‌های فولادی کشور است که در سال 1394 و در منطقه قشم تأسیس شد. این شرکت سهامی خاص بوده و تولید فولاد خام این منطقه را برای پروژه‌های  گندله‌سازی، احیاء مستقیم، نیروگاه و فولادسازی و همچنین اسکله‌سازی بر عهده دارد.

در برنامه‌ریزی ساخت شرکت توسعه فولاد قشم سه فاز در نظر گرفته شده است که در فاز اول آن اسکله 5 میلیون تنی، مگامدول احیاء مستقیم 7/1 میلیون تنی و گندله‌سازی 5 میلیون تنی احداث می‌شود. در فاز دوم این شرکت نیز یک نیروگاه 500 مگاواتی و دومین مگامدول احیاء مستقیم 7/1 میلیون تنی و تولید فولاد با ظرفیت 5/1 میلیون تن احداث می‌شود.

در فاز سوم شرکت توسعه فولاد قشم یک اسکله 5 میلیون تنی دیگر و یک واحد تولید اسلب با ظرفیت 5/1 میلیون تن احداث می‌شود. در واقع این شرکت با عظمت چشمگیر خود می‌تواند حجم وسیعی از نیاز فولاد کشور را تأمین کند و بخش اعظمی از محصولات آهنی خود را به کشورهای دیگر صادر کند. با توجه به موقعیت جغرافیایی این شرکت، امکان دسترسی به بازارهای بین المللی برای آن فراهم است.

این شرکت از طریق اسکله فولادی مسیر دسترسی با مسافت 14 مایل دریایی را دارد و با احداث جاده 90 کیلومتری توانسته است که پلی برای خلیج فارس ایجاد کند. شرکت توسعه فولاد قشم در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و از این طریق با شش کشور حوزه خلیج فارس ارتباط دارد. همچنین از دیگر مزایای آن می‌توان به دسترسی به انرژی ارزان و منابع آبی بی پایان اشاره کرد.

این شرکت علاوه بر تولید فولاد و اسکله‌های آهنی، به تولید نیروی برق و تولید آب شیرین نیز فعالیت دارد. در واقع این شرکت توانسته است که ظرفیت نصب شده شرکت را به 9 هزار کیلووات آمپر افزایش دهد و یک نیروگاه 165 مگاواتی برای تأمین برق شهرک‌های صنعتی احداث کند.

واحد آب شیرین کن شرکت نیز علاوه بر تأمین آب مورد نیاز برای بخش فولادسازی، آب مصرفی کارکنان و بخشی از منطقه را تأمین می‌کند.

شرکت توسعه فولاد قشم در یک منطقه استراتژیک واقع شده است و می‌تواند از طریق آب‌های بین المللی میزان صادرات فولاد برنامه‌ریزی شده در سند چشم انداز 1404 را میسر کند.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021