شرکت آذر فولاد امین
شرکت آذر فولاد امین شرکت آذر فولاد امین

شرکت آذر فولاد امین

شرکت آذر فولاد امین یکی از شرکت‌های فعال تولید فولاد و محصولات آهنی در شمال غرب کشور است که در سال 1390 در منطقه تیکمه داش در نزدیکی میانه تأسیس شد. مجوز تأسیس این شرکت برای تولید آهن و مقاطع فولادی مانند میلگرد صادر شده است و احداث کارخانه به سه فاز جداگانه تقسیم شده است.

شرکت آذر فولاد امین در زمینی به مساحت 14 هکتار اجرا شده است که در حال حاضر فاز اول آن با ظرفیت اسمی 300 هزار تن فعال است. بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در فاز اول کارخانه نورد میلگرد و مقاطع فولادی احداث شده و محصولات آن علاوه بر بازار داخلی به کشورهای حوزه خلیج فارس فرستاده می‌شود.

فاز اول این کارخانه به تولید میلگردهای با سایز 8 تا 32 تخصیص یافته است که در سال 1392 از کشور آلمان موفق به دریافت گواهینامه ایزو شده است. فاز دوم شرکت آذر فولاد امین به تولید شمش‌های فولادی اختصاص یافته است که ظرفیت اسمی 400 هزار تن برای آن در نظر گرفته شده است. همچنین در فاز سوم این شرکت میزان تولید میلگرد به اندازه 400 هزار تن در سال افزایش خواهد یافت و همچنین تنوع محصولاتی مانند میلگرد آج دار و صاف و همچنین مقتول در آن افزایش می‌یابد.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همچنین تجهیزات نصب شده در کارخانه شرکت فولاد امین، امکان استفاده از قراضه آهن و آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه در کوره‌ها فراهم شده است. در حال حاضر این شرکت به تولید میلگردهای آج دار و ساده فعالیت دارد که نوع آج دار آن از مدل‌های مارپیچی و جناقی می‌باشد.

با توجه به اینکه هنوز فاز اول این شرکت اجرایی شده است انتظار می‌رود که سهم بسزایی در توسعه اقتصادی منطقه داشته به خوبی بتواند نیازهای این استان و استان‌های هم‌جوار را تأمین کند. همچنین تولید شمش فولادی در این شرکت می‌تواند بزرگترین مزیت آن محسوب شود، زیرا در این صورت نیازی به انتقال شمش فولادی از استان‌های جنوبی و همچنین مرکزی به شمال شرق کشور نیست.

 

تکمیل دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت آذر فولاد امین توسط یک شرکت آلمانی و تحت استانداردهای ملی و بین‌المللی صورت گرفته است و این شرکت به هنگام فروش محصولات خود، برای آنها گواهینامه تأییدیه فنی صادر می‌کند.

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021