شرکت آهن آلات آریوم
شرکت آهن آلات آریوم شرکت آهن آلات آریوم

شرکت آهن آلات آریوم

شرکت آهن آلات آریوم (Arrium) یکی از شرکت های بین المللی موجود در بورس اوراق بهادار استرالیا است که در زمینه آهن آلات و فولاد فعالیت دارد. این شرکت نزدیک به 10 هزار کارگر در استخدام خود داشته و در سال 2016 به دلیل بدهی 2 میلیارد دلاری در بورس استرالیا سقوط داشته است.

تاریخچه

این شرکت در سال 2000 هنگامی که به طور کامل به یک تولید کننده آهن در داخل کشور شناخته شده بود توسط BHP Billiton به عنوان شرکت برتر آهن آلات شناخته شد. کارخانه فولاد وایلیا، معادن سنگ آهن این منطقه در جنوب استرالیا از دارایی های اصلی این شرکت به حساب می آید. این شرکت در نهایت تصمیم گرفت که رشد کسب و کار خود را بر توسعه منابع متمرکز کرده و مواد تامین شده از این معادن سهم قابل توجهی از شرکت را تشکیل دهد. در سال 2015 این شرکت اعلام کرد که به اندازه 9/ 1 میلیارد دلار در سال ضرر داده است و در 7 آوریل 2016، گرداننده گان شرکت آریوم آن را به صورت داوطلبانه در اختیار موسسهه ببین المللی گرانت تورنتون فرار داده است.

بخش های مختلف کارخانه

این شرکت دارای 3 بخش مجزا است:

·         معدن آریوم، که در حال حاضر در حدود 6 میلیون تن سنگ معدن هماتیت  در سال به چین صادر می کند. میزان کسب و کار مورد انتظار برای فروش این معادن به این صورت است که تا اواسط سال 2013 میزان صادرات آن به حدود 11 میلیون تن در سال افزایش داشته است.

·         معادن مواد مصرفی آریوم، که این معادن بزرگترین تامین کننده مواد سنگ زنی در جهان هستند، که به طور ویژه در آن معادن دیگری مانند مس، طلا، و سنگ آهن نیز وجود دارد. میزان فرو مواد سنگ زنی در جنوب آمریکا، شمال آمریکا و خود استرالیا در حدود 950 هزار تن کالا در سال می باشد.

·         بخش آهن وان استیل و بازیافت، که یک بخش تولید، توزیع و بازیافت محسوب می شود. در این بخش محصولات آهنی مانند سازه های لوله ای، میلگردها، مفتول ها، و سازه های فولادی سنگین تولید می شوند و در حدود 200 مکان در سراسر کشور استرالیا دارند. 

 

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021