قیمت آهن و فولاد ضد زنگ پس از یک سال رشد به ثبات رسید
قیمت آهن و فولاد ضد زنگ پس از یک سال رشد به ثبات رسید

قیمت آهن و فولاد ضد زنگ پس از یک سال رشد به ثبات رسید


تعداد بازدید : 240      ۹۶/۰۲/۲۱



به گفته  MEPSدر حاشیه قراردادهای ماه مارس، اضافه بهای آلیاژ برای محصولات درجه 304 تخت، در اروپا و شمال امریکا، کاهش خواهد یافت. این امر به این دلیل است که قیمت نیکل LME به طور متوسط کمی پایین تر از آن در طول ماه گذشته بوده است. تولید کنندگان ممکن است به منظور حفظ ارزش معامله‌ها ارقام پایه ای را افزایش دهند. قیمت ها در چین و تایوان در این ماه و پس از تعطیلات سال، به این دلیل که سطح فعالیت‌های خرید ناامیدکننده بودند کاهش یافته است.

اگر چه این ارقام کاهش در تغییر وضع اخیر در قیمت آهن و فولاد ضد زنگ را نشان می‌دهد، فروشندگان در پی روند مثبت مشاهده شده در طول دوازده ماه گذشته تشویق خواهند شد.

معاملات ماه فوریه برای نوع 304 سیم پیچ نورد سرد در آلمان بیش از 33 درصد بالاتر از آن مغادیر ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته بوده است مقدار گزارش شده در چین، در این ماه، نشان‌دهنده یک افزایش مشابه، در مقایسه با این رقم در فوریه سال 2016 بوده است. قیمت گزارش برای ایالات متحده در ماه فوریه حتی بیشتر از سال پیش وبیش از 40 درصد است.

هزینههای مواد خام یک فاکتور مهم در این افزایش قیمت هستند. در بورس فلزات لندن، قسمت متوسط ماهانه نیکل، برای این ماه، است 10600 دلار آمریکا در هر تن برآورد شده است که افزایش بیش از 27 درصد را در مقایسه با فوریه 2016 نشان می‌دهد. علاوه بر این، قیمت قرارداد سه ماهه فروکروم اروپا ، برای سه ماه اول از این سال، نزدیک به 80 درصد بالاتر از رقم گزارش شده در مدت مشابه در سال 2016 بوده است. این اعداد در حال حاضر در محاسبه افزایش بهای آلیاژ در شمال امریکا، و همچنین در اروپا استفاده می‌شود.

با پیش‌بینی کاهش قیمت، در طول سال آینده. این جهش در ارزش فروکروم، در سه ماهه جاری، یک نقطه بالایی را در چرخه فعلی نشان می‌دهد. از سوی دیگر، انتظار می‌رود که قیمت­های نیکل، مسیر رو به رشد خود را ادامه دهد. این وضعیت در رابطه با تعطیلی معادن، در فیلیپین، همیشه در حال تغییر است اما باور ما این است که این وضعیت برای کمک به تامین کمبودها ادامه خواهد یافت.

پژوهش­های ما چشم‌انداز خوش بینانه ای از بسیاری از بخش‌های زنجیره تامین جهانی آهن و فولاد ضد زنگ را نشان می­دهد. تقاضاهای عمده، به ویژه در اروپا و شمال امریکا در حال رشد است. در مقابل، موارد تجاری بر ضد تولیدکنندگان آهن و فولاد ضد زنگ آسیایی، در بسیاری از نقاط جهان، منجر به عرضه بیش از حد در شرق دور شده است.

انتظار می­رود، کاهش قیمت‌های کروم در دوازده ماه آینده افزایش ارزش نیکل را تعدیل نماید. با تغییر جزئی در قیمت­های جهانی معامله آهن و فولاد ضد زنگ، در سال آینده وضعیت کاملا پایداری، پیش بینی می­شود.

منبع : www.worldsteelnews.com

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021