فولاد را ذخيره كنيد اما نه با از بین بردن معادن
فولاد را ذخيره كنيد اما نه با از بین بردن معادن

فولاد را ذخيره كنيد اما نه با از بین بردن معادن


تعداد بازدید : 187      ۹۶/۰۲/۲۴یك پيشنهاد سفت و سختي در وزارت آهن و فولاد براي قيمت سنگ آهن وجود دارد بطوري كه صنعت آهن و فولاد، واردات مهم خود را ارزان دريافت كند. وزارت ماليات ،وزارت تجارت و دولت بايد حق امتباز قابل توجهي از هر نوع ماده معدني، نه فقط سنگ آهن، داشته باشد و بايد صداي خود را در برابر اين حركت و جلوگيري از بازگشت به زماني كه هند تنظيم كننده قيمت فلزات و مواد معدني بود، بالا ببرد. 

 نكته این است که توقف استخراج معدن و افزايش حقوق كاركنان استخراج معدن، براي اختصاص دادن معقولانه منابع و حذف تعداد زيادي از سرمايه­ها است. عجيب است كه وزارت آهن و فولاد بايد در مورد معكوس كردن جهت منطق ماركتي كه دولت جديد از زمان شروع كار از اين موضوع دفاع كرده است، عمل کند.

معاملات آهن و فولاد در سطح جهاني انجام مي­شود. معيار توليد كنندگان آهن و فولاد هند ايجاد تعادل در قيمت صادراتشان است. اين موضوع دقيقا همين دليل است كه ، زماني كه كساد در بازار جهاني و بازار اشباع چين باهم بر قيمت آهن و فولاد فشار وارد مي ­كرد تا در سراسر جهان كاهش يابد، دولت قيمت حداقل براي واردات را ايجاد كرد. همچنين به همين دليل وظايف آنتي دامپينگ در مورد آهن و فولاد انجام مي­شود.

زماني كه قيمت صادرات مرتبط با بازار است، چه منطقي براي سركوب قيمت واردات وجود دارد؟ معدن يك فعاليت اقتصادي است كه تعداد زيادي را در مناطق عقب مانده كشور استخدام مي­كند. 

اين كار نياز به رشد دارد، و اتخاذ آخرين تكنولوژي براي توليد بيشتر و بهبود ايمني، و گسترش آن را لازم دارد و بايد آن را به عنوان يك فعاليت مستقل تشويق كرد و تنها از ديد صنعتي كه از صادرات و واردات استفاده مي كند مشاهده نكرد. بسياری از دولت ها، به استخراج سنگين در معادن، ماليات بر اساس ارزش كالا براي درآمد بالاي خود اميد دارند. به غير از رشد معدن در هر سه مورد، باعث حركت اين صنعت به نفع صنايع ديگر شده است. 

بعنوان بهبود سرمايه گذاري، تقاضا براي آهن و فولاد افزايش مي­يابد. جلوگيري از زيان به خط آهن و فولاد براي افزايش بازدهي است، كه باعث می­شود همگامان جهاني خود را در اين مسير كند كند و باعث تشديد سرمايه گذاري شود و مانع از مسدود شدن صنعت معدن شود.

منبع : يblogs.economictimes.indiatimes.com

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021