بازار داغ اعتراض و سفره خالی کارگران گروه ملی فولاد ایران
بازار داغ اعتراض و سفره خالی کارگران گروه ملی فولاد ایران

بازار داغ اعتراض و سفره خالی کارگران گروه ملی فولاد ایران


تعداد بازدید : 244      ۹۶/۰۵/۲۲کارگران کارخانه گروه ملی فولاد ایران بعد از عدم رسیدگی به مطالبات خود، دیروز مجددا جلوی ساختمان شعبه مرکزی بانک ملی ایران تجمع کرده و به صورت نمادین اقدام به پهن کردن سفره خالی کردند.

به گزارش سامانه آهن، دیروز صبح و پس از چندین بار بدقولی مسئولین شرکت ملی فولاد ایران برای ادامه پیگیری مطالبات خود تجمع کرده و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند. این کارگران برای نشان دادن وضعیت معیشتی خود در اقدامی نمادین سفره­ای خالی پهن کرده و به این صورت وضعیت معیشتی خود را به رخ مسئولان فولاد کشیدند.

در اواخر هفته گذشته، کارگران گروه ملی فولاد ایران در اقدام به بدعهدی مسئولین در جلوی بانک ملی شعبه اهواز تجمع کردند که با قول گرفتن و تعهد مسئولین اعتراض خود را به پایان رساندند و منتظر عملکرد مدیران شرکت در این هفته بودند. اما متاسفانه رسیدگی خاصی به وضعیت کارگران صورت نگرفته و آنها کماکان با مشکلات مالی مواجه هستند.

دیروز و با بالا گرفتن بحران، این کارگران اعلام کردند که بدهی کارگران و پرسنل گروه ملی فولاد ایران روز به روز بیشتر می­شود و هیچ حرکتی از مسئولین برای پرداخت مطالبات شاهد نیستیم. این کارگران نسبت به مسئولین بانک ملی نیز معترض بودند و معتقدند که بانک ملی هم در انجام تعهدات خود کوتاهی می­کند. لازم به ذکر است که گروه ملی فولاد اهواز نزدیک به 4 هزار کارگر و کارمند شاغل دارد که پس از مشکلات مالی عدیده به بانک ملی واگذار شده است و تاکنون مطالبات کارگران خود را پرداخت نکرده است.

در واکنش به وضعیت کارگران گروه ملی فولاد، نه تنها مسئولین استانی و امام جمعه به اعتراض پرداخته­اند، بلکه چند وقت پیش نماینده این استان در مجلس شورای اسلامی نیز واکنش نشان داده و خواستار چاره­جویی دولت شد.

جواد کاظم نسب، با بحرانی خواندن وضعیت کارگران گروه ملی فولاد اهواز افزود: در حال حاضر بزرگترین مشکل در سطح شرکت­های صنعتی استان به کارگران این شرکت تعلق دارد و نزدیک به 4 هزار کارگر این شرکت به شدت تحت فشار هستند.

وی با اشاره به وضعیت کارگران این شرکت اظهار داشت: این کارگران در حال حاضر حداقل 4 ماه حقوق عقب افتاده دارند و که انتظار می­رفت مسئولین بانک ملی نسبت به آن واکنش نشان دهند و راه چاره مناسبی انتخاب کنند.

کارگران با به رخ کشیدن وضعیت مالی خود به صورت یک سفره خالی قصد دارند که وضعیت معیشتی خود را به مسئولین استانی و کشوری نشان دهند. اگرچه اعتراضات چندباره این کارگران هنوز جواب نداده است، اما به نظر می­رسد اعتراضات صنفی آنها تا زمان پرداخت طلب آنها ادامه داشته باشد.

منبع : www.ilna.ir

تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021