تولید فولاد چین در ماه ژوئیه از مرز 74 میلیون تن گذشت
تولید فولاد چین در ماه ژوئیه از مرز 74 میلیون تن گذشت

تولید فولاد چین در ماه ژوئیه از مرز 74 میلیون تن گذشت


تعداد بازدید : 224      ۹۶/۰۵/۲۳به گزارش سامانه آهن، تولید فولاد چین در ماه ژوئیه به 74.02 میلیون تن رسیده است که در مقایسه با سال گذشته حدود 10.3درصد رشد داشته است. این افزایش تولید در حالی بوده است که هنوز تنش بین آمریکا و چین در بازار فولاد حل نشده است.
داده های رسمی بازار جهانی فولاد نشان می دهد که تولید فولاد چین در ماه گذشته نزدیک به 73.23میلیون تن بوده است و این تولید در ماه ژوئیه همچنان افزایش داشته است. این افزایش تولید موجب نگرانی در بازار شده است و عرضه بیش از حد در بازار ممکن است صنعت فولاد را با چالش مواجه سازد. اما نکته جالب تر را می توان به آمار ملی صنعت فولاد چین ربط داد که در هفت ماه اول سال میلادی جاری تولید فولاد چین 491.55 میلیون تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.1درصد افزایش داشته است.
تحلیلگران بازار فولاد چین اعلام کرده اند؛ با وجود اینکه صنعت فولاد چین همچنان با سیاست های تنشی آمریکا درگیر است و برخی از کارخانه های آن نیز تعطیل شده است، اما بقیه شرکت ها برای به دست آوردن سود بیشتر اقدام به تولید با تمام ظرفیت می کنند و این موجب می شود که تولید فولاد چین نه تنها کاهش نیابد، بلکه روند افزایشی خود را حفظ کند.
ژو به عنوان یکی از تحلیلگران بازار فولاد چین اظهار داشت: صنعت فولاد چین کماکان بر روی زیرساخت های داخلی اتکا دارد و همچنان تولید بالای خود را به مصرف می رساند. از طرفی پشتیبانی دولت از صنعت فولاد کارخانه ها را مشتاق به تولید بالا نگه می دارد.
طبق روال عادی، ساخت و ساز در ماه های گرم تابستان روند کاهشی دارد، اما امسال این روند کاهشی مشاهده نشده و حتی یک قرارداد بزرگ تحت عنوان SRBcv1 به امضاء رسانده اند که میزان سوددهی فولاد این کشور را به 50 درصد رسانده است.
کشور چین در حال حاضر به حذف برخی واحدهای نارکارآمد مشغول است و در عوض از ظرفیت سایر کارخانه ها برای حفظ تولید سالانه خود استفاده می کنند. اما برخی از تحلیلگران معتقدند که حذف واحدهای تولیدی ناکارآمد نوعی آماده سازی برای ورود مجدد به بازار باشد.
به عقیده تحلیلگران، اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید نگران وضعیت فولاد چین در سال های آینده باشند، زیرا با این روند تولید فولاد چین جهش بزرگی خواهد داشت و بازار فولاد دنیا را تحت سلطه خود خواهد گرفت.
در سال جاری میلادی، تولید فولاد با کیفیت پایین همچون میلگرد مورد استفاده در ساخت و ساز، منجر به افزایش قیمت ها شده است و احتمال می رود که با تولید فولاد باکیفیت چین مجددا قیمت ها متعادل شود
منبع:  www.reuters.com
 
تهران، خیابان حافظ شمالی، نرسیده به پل کالج، نبش کوچه بامشاد، پلاک 409
دفتر فروش :43021_021
دفتر مرکزی : 88949525_021